Pán Váhu a Tatier IgorČák Trnavský chystá revanš

Autor: Alojz Hric | 22.6.2020 o 19:39 | (upravené 28.6.2020 o 9:47) Karma článku: 4,68 | Prečítané:  1330x

(Minifejtón)  Keď sa vlády chopil pán Váhu a Tatier IgorČák Trnavský, začal dobiedzať do svojho spojenca Richarda, že poďme sa Rišo trochu pobiť, potrénovať si svaly. aby sme boli vo forme, keby nás náhodou napadli Pelle, Róbert

alebo Marián so svojimi družinami.  O čo sa pobijeme, opýtal sa Rišo. O nedeľu.  V plnom zbroji sa pustili do seba. Trnavský pán na veľkom koni, bojovný Richard na menšom.  Každý deň usporadúvali turnaje, strkali žrďami do seba, Trnavčan zhadzoval Riša z koníka a stále  vyhrával, ale bojovný Rišo aj keď doudieraný a neraz dobitý ako žito, sa za žiadnu cenu nechcel vzdať a bojoval zo všetkých síl,  až jedného dňa sa mu podaril husársky kúsok – zhodil Igora na zem, že  ten sa ledva pozberal, ešte teraz striasa zo sebe prach...  Výsledkom toho súboja bolo, že poddaní, čo celý týždeň lopotia na pánskom,  môžu znovu  v nedeľu  nakupovať.

Ale pán z Trnavy nemá rád porážky, pripustil, že jednu malú bitku prehral, ale nie vojnu a onedlho si to s Rišom rozdá na revanš. Môžeme sa tešiť na rozhodujúci súboj.  Igor Trnavský má radcov, ktorí mu šepkajú, že keď porazí Riša a znovu sa v nedeľu zavrú  obchody, poletí na svojom tátošovi  rovno do raja a stane sa legendou, podobne  ako jeden islamský prorok.

Blíži sa jeho súboj  s pragmatickým Richardom, ktorý, keď práve nesedí na svojom šikovnom poníkovi, nelieta v oblakoch, ale stojí pevne oboma nohami na zemi.

Komu máme držať palce? Keď vyhrá Rišo a nenechá sa ukecať, aby sa výhry vzdal výmenou za plnomocné odpustky, budeme naďalej slobodne nakupovať, a nedeľa nebude výnimkou.  To by bolo fajn. Ale čo s pánom Váhu a Tatier?  

Za svoju buldočiu zurvalosť vo vojne o nedeľu nielen proti Richardovi ale aj proti Prikázaniu - pretože chce ešte viac povýšiť nedeľu nad sobotu - sa síce do raja nedostane ani na koni, ani bez neho, ale prečo by sme ho mali oberať o jeho vysnívaný sen, o ilúzie, ktoré nosí v hlave?  Ak sa mu podarí rozhodujúcu  bitku vyhrať, poraduje sa, ako keď dieťa dostane svoj cukríček, trochu si pomľaská a inač sa nič nestane. Poddaní pre takú maličkosť sa nepotentujú, Váh opačným smerom nepotečie a Tatry sa nezrútia.

https://alojzhric.blog.sme.sk/c/538540/nechame-upalit-malu-kacirku-je-siedmym-dnom-nedela-alebo-sedem-neposkvrnenych-pocati.html?ref=viacbloger

https://pokus.blog.sme.sk/c/536611/hamujte-pan-premier-alebo-schyluje-sa-k-svatoreceniu-nasich-politikov.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Vraciate sa zo zahraničia? Za nedodržanie izolácie vám hrozí 5000 eur

Do zoznamu menej rizikových krajín pribudne Británia.

Komentár Ondreja Podstupku

Prečo sa štátu nedarí rozdávať peniaze

Koľko prenajímateľov znesie neznesiteľnú bolesť digitálneho bytia?


Už ste čítali?